Kapverdy

Kapverdy či Kapverdská republika je súostrovie zložené z 9 obývaných a niekoľkých neobývaných ostrovov, ktoré vznikli sopečnou činnosťou. Atlantický oceán oddeľuje Kapverdy vzdialenosťou asi 500 km od pevniny a zároveň udržiava miernu klímu na ostrovoch. Od zvyšku západnej Afriky ich však delí aj stabilný ekonomický a politický systém.

Tieto, doslova panenské ostrovy majú čo poskytnúť ako vyznávačom pláží, tak aj dobrodruhom. Neočakávajte však, luxusné hotelové komplexy, ani rušné mestá preplnené obchodmi a diskotékami. No pokiaľ vašou prioritou je zabudnúť na denné starosti a dokážete sa trochu uskromniť, určite sú Kapverdy tou správnou dovolenkovou destináciou, už práve preto, že tu ešte nie sú tisícky turistov. Príroda i domorodci, ktorých heslom je "No stres", vám to bohato vrátia.

Celému súostroviu dominuje činná sopka Pico s výškou 2 829 m na ostrove Fogo, ktorého svahy sú pruhované stuhnutou lávou. Ostrov ponúka okrem nádherných pláží a azúrového mora, všetky druhy vodných športov včetne potápania v podmorskej exotike, jazdy na terénnych vozidlách, parasailing i rybárčenie. Návšteva soľnej bane s jazerom Pedra de Lume so zázračne liečivými účinkami, v kráteri sopky, bude tiež nezabudnuteľným zážitkom. Na ostrove Santo Antao môžete putovať po hrebeňoch borovicových kopcov, ktoré sa zvažujú do veľkolepých kaňonov a zelených údolí. Pláže Boa Vista stále priťahujú davy turistov ale aj surfistov, ktorí môžu ako Kolumbus využiť transatlantické vetry. Určite je tých zaujímavostí ďaleko viac, ale objavte ich sami, na svojej nádhernej dovolenke.

Ostrov Sal aj s jeho medzinárodným letiskom je turistickým centrom krajiny. Letenky si kupujete práve na toto letisko. Nezabudnite však, že k letenkám si treba vybaviť aj klasické víza. Letenky si môžete rezervovať z Viedne alebo Budapešti, ale tiež z Prahy.

Oficiálny názov: República de Cabo Verde (Cabo Verde), hlavné a zároveň najväčšie mesto je Praia, úradným jazykom je portugalčina, časové pásmo: UTC-1