Srí Lanka

Prieskumy ukázali, že lacnejšiu dovolenku nájdeme na Srí Lanke. No pritom možno povedať, že tento ostrov, ležiaci južne od Indie v Indickom oceáne a patriaci k Ázii, poskytuje služby na vysokej úrovni.

Ceny leteniek z Viedne sú prijateľné a slovenskí občania k letenkám nepotrebujú víza, nakoľko majú povolený turistický pobyt na 30 dní. I keď na ostrove sa teploty pohybujú okolo 27°C takmer po celý rok, je vhodné kúpu letenky prispôsobiť počasiu jednotlivých destinácií. Od novembra do apríla je najpríjemnejšie v južnej a západnej časti ostrova, od mája do septembra na východnom pobreží.

Medzi vyhľadávané miesta patrí Beruwela, Negombo, Koggala, Hikkaduwa, Kalutara, Bentota, Wadduwa. Pre Srí Lanku je charakteristická pestrá škála kultúr, jazykov i náboženstiev a s nimi spojené modlenie, prevládajúci budhizmus, mnísi, príjemní ľudia, exotické zvieratá a rastliny, tropické pralesy, čajové plantáže a cejlónsky čaj, nesmierny kľud, piesčité pláže lemované palmami, vôňa škorice, kardamonu, vanilky a klinčekov.

Na Srí Lanku si turisti kupujú letenky najmä za účelom odpočinku v prírodných krásach, ktoré vyslúžili ostrovu titul "perla" Indického oceánu. Dlhé prechádzky, rybolov, golf, vodné športy, včetne potápania vo fascinujúcom podmorskom svete koralových útesov, vám spestria chvíle oddychu. Krajina má viac ako 3 000 rokov dlhú a bohatú históriu. Nájdete tu stopy dávnych civilizácií s všadeprítomnými sochami Budhu, ktoré vyrážajú dych. Neopísateľné čaro, nám vzdialenej kultúry, omámi jemnosťou a krásou vypracovania ozdôb budhistických a hinduistických chrámov. Zaujímavé sú však aj príbytky mníchov, žijúcich v jaskynných chrámoch či útulkoch.

:: Srí Lanka